Орієнтовна тривалість читання статті ~ 5 хв.

Зі сторінок в інстаграмі та фейсбуці, реклами на телебаченні і в журналах на нас дивляться чоловіки й жінки з стрункими та підкачаними тілами. У них не буває ніяких вад – їхні тіла ідеальні. Ми дивимось на них і кажемо: «теж так хочу!». Потім йдемо до дзеркала і починається: «тут не так, це зайве, тут замало» і т.д. і т.п. Розчаровано відвертаємось, вирішуючи, що робити – сідати на дієту, записатися в спортзал чи дорікати собі, що я – не ідеал. Звучить знайомо?

Стереотипи краси

Переконання про певний ідеал краси чоловіка та жінки існує вже протягом тисяч років. Людство завжди прагне до кращого – і це чудово. Тільки якщо це прагнення не шкодить. А за  останні 70 років найчастіше воно якраз шкодить. Чому ж? Тому що стереотипи та стандарти краси почали дуже активно нав’язуватись. За ними почали дискримінувати – ти не такий мускулистий / не така струнка? Тоді з тобою ми справи мати не будемо.  Відповідно, люди стали робити все, щоб відповідати цим стандартам. Строгі дієти, виснажливі тренування, хірургічні втручання можуть привести до бажаного результату, але часто ціною втраченого фізичного та психічного здоров’я.

Для чого тоді люди обирають складний та шкідливий для себе шлях, замість того, щоб досягнути комфортного рівня і так жити? Дехто так і робить. Але більшіть важко витримує тиск суспільства, вони не можуть протистояти думці багатьох. Вони страждають, підганяючи себе до стандартів і ще більше страждають, якщо просто нічого не роблять. Виходить таке собі зачароване коло. 

Як його розірвати?

Перш за все, варто зрозуміти, що стандарти краси нам нав’язують, тому що вони комусь вигідні. На них заробляють мільйони власники косметичних, фармацевтичних компаній, мереж спортзалів, салонів краси і тд. Маркетологи працювали десятиліттями, щоб ми думали, що бути струнким/стрункою – ок, а решту – не ок. 

Друге – з стереотипами потрібно боротись. Зараз провідні світові компанії виступають проти таких стандартів – вони запрошують моделей з різною будовою тіла, шкірою, різними особливостями (наприклад, веснянками, розтяжками). Таким чином вони демонструють різноманітність людей, їхню унікальність. 

Тепер про себе любимих. Це, напевне, найскладніша частина. Значно можна полегшити життя, якщо прийняти своє тіло таким, яке воно є. Відчути його, дивитись на себе без критики чи незадоволення. Ваше тіло є невід’ємною частиною Вас, воно хоче любові і турботи про себе. Коли Ви приймете тіло, Ви зможете об’єктивно його оцінити і, при щирому бажанні, привести в ту форму, яка буде максимально комфортною. Так, себе можна змінювати, але тільки в тому випадку, якщо це робиться з розумом і любов’ю (і без фанатизму).

Пройшовши ці кроки, можна подолати зачароване коло і почати жити в гармонії з собою і своїм тілом. Воно обов’язково Вам за це віддячить!

А щодо стереотипів – вони погані тим, що не враховують всю різноманітність людей, їхні індивідуальні особливості. Вони рівняють всіх під одну лінійку – а це абсолютно неможливо, тому що кожна людина своєрідна і неповторна.