Орієнтована тривалість читання статті ~ 5 хв.

Ви вирішили покращити своє життя та звернутись до психолога. Знайшли підходящу кандидатуру, зв’язались, домовились про зустріч. А що ж далі? Як взагалі проходить консультація з психологом? Зараз дізнаєтесь.

Підготовка

Перш за все, варто підготуватись до першої зустрічі з психологом. Подумайте, з якою саме проблемою або темою (це називається «запит») Ви звертаєтесь до психолога – чим краще Ви це будете знати, тим продуктивнішою буде Ваша співпраця. 

Наприклад, запити можуть бути такі:

  • «Мені ніяк не вдається почати з кимось зустрічатись»;
  • «Мене ніхто не любить»;
  • «У мене є проблема і я не можу з нею справитись».

Якщо проблем багато, намагайтесь обрати для початку роботи ту, яка є найнагальнішою або приносить на даний момент найбільший дискомфорт. Отже, запит є. Якщо Вам не вдалось чітко його визначити, Ви можете це зробити разом зі психологом.

З підготовкою власне все. Далі відбувається перша зустріч. Перед нею Ви можете відчувати стрес, але це нормально.

Перша консультація

Переважно в усіх психологів вона має ознайомчий характер. Спершу Вас будуть питати якійсь загальні дані (ім’я, вік, сімейний стан і тд). Це потрібно для загального розуміння життя клієнта. Усі ці дані є конфіденційними і психолог їх нікому розголошувати не може. Далі, по ходу бесіди, Ви розповідаєте про свій запит і разом з психологом вирішуєте, скільки зустрічей Ви плануєте відвідати. Може бути таке, що Ви домовляєтесь на 10 зустрічей, але ближче до останньої зустрічі розумієте, що Ваш запит не вирішено, або він змінився і домовляєтесь про продовження роботи. Робота з психологом дуже гнучка, тому що наперед важко точно спрогнозувати, скільки часу займе вирішення тої чи іншої проблеми. 

Також психолог може Вам запропонувати виконати якусь техніку або вправу. Це залежить від напрямку терапії, в якому він працює. 

У кінці консультації Ви домовляєтесь, скільки сеансів у Вас буде з психологом. Найкраще обрати один день та приблизно один час для всіх зустрічей. Так Ви завжди будете готові і раптово не забудете про Ваш сеанс)

Отже, перша консультація з психологом – це хвилююча подія. Однак, варто пам’ятати, що ця подія є першою в плані покращення Вашого життя!