Орієнтована тривалість читання статті ~ 4 хв.

Останнім часом все частіше чути, що про психічне здоров’я варто дбати так само, як і про фізичне. І тут виникає питання, а до кого звернутися, який спеціаліст може допомогти? Яка різниця між психологом, психотерапевтом та психіатром? Кого ж обрати? 

У нашому суспільстві часто всі ці 3 професії ототожнюють. І іноді буває так, що люди соромляться звертатися до психологів та психотерапевтів, тому що бояться клейма «хворий». Проте це зовсім не так – «психолог» не дорівнює «психіатр» і зараз ми пояснимо, у чому різниця.

Різниця між фахівцями

Психолог – це фахівець з вищою освітою по напрямку «психології». Він може займатися психологічним консультуванням та допомагати здоровим людям. Психолог працює з такими проблемами, як переживання різних ситуацій, вирішення конфліктів, самодослідження, налагодження стосунків з іншими, стрес, тощо. 

Психотерапевт – фахівець з вищою освіту по напрямках психології або медицини, який завершив додаткове навчання по певному методу психотерапії. Він працює з здоровими людьми, або з людьми в межових станах. Його сфера роботи стосується: внутрішніх глибоких змін людини та її характеру, робота з травмами, переживання втрати та горя, депресія, зміни звичної поведінки особистості.

Психіатр – це спеціаліст з медицини, який діагностує психічні захворювання та працює з хворими людьми. Він назначає медикаментозне лікування та допомагає людям досягнути такого стану, в якому вони можуть повноцінно жити та продуктивно працювати. Психіатр може працювати в тандемі з психотерапевтом для досягення максимального ефекту для пацієнта.

Звернення до будь-яких з цих трьох фахівців не є тим, за що варто соромитись. Зараз існує загальносвітова тенденція, що дбати про своє психічне здоров’я потрібно так само, як і про фізичне. 

Саме тому, якщо відчуваєте, що в Вашому житті щось не те, Ви самостійно не можете справити з труднощами, звертайтеся до людей з професійними навичками, вони Вам допоможуть!